Πρόγραμμα Πανελλαδικών Εξετάσεων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ
ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
(Ο.Π.= ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 08/06/2018 ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 11/06/2018 ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
    ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ / ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/06/2018 ΦΥΣΙΚΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
    ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
    Α.Ε.Π.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/06/2018 ΛΑΤΙΝΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
    ΧΗΜΕΙΑ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
    ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΤΡΙΤΗ 19/06/2018 ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
    ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

Ως ώρα έναρξης της εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ., κοινή για τους υποψηφίους ημερησίων και εσπερινών Λυκείων. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις 08.00 π.μ. Η διάρκεια εξέτασης κάθε  μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΩΝ ΕΠΑΛ
ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ ΜΑΘΗΜΑ
ΠΕΜΠΤΗ 07/06/2018 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ (ΝΕΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ)
ΣΑΒΒΑΤΟ 09/06/2018 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (ΑΛΓΕΒΡΑ)
ΤΡΙΤΗ 12/06/2018 ΝΑΥΣΙΠΛΟΪΑ ΙΙ
    ΣΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΤΕΧΝΩΝ - ΕΡΓΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ
    ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ & ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ (Α.Ο.Δ.)
    ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΧΑΝΩΝ
    ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ
 ΠΕΜΠΤΗ 14/06/2018 ΑΝΑΤΟΜΙΑ-ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΙΙ / ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΝΑΤΟΜΙΑΣ - ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΙΙ
    ΗΛΕΚΤΡΟΛΤΕΧΝΙΑ 2 / ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ
    ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
    ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ
ΣΑΒΒΑΤΟ 16/06/2018 ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ / ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΔΙΚΤΥΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
    ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΦΟΡΤΙΩΝ
    ΑΡΧΕΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ - ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ - ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΖΩΩΝ
    ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ (Α.Ο.Θ.)
ΔΕΥΤΕΡΑ 18/06/2018 ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΚΑΥΣΗΣ ΙΙ
    ΥΓΙΕΙΝΗ
    ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ
    ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΑΝΘΟΚΟΜΙΚΩΝ ΦΥΤΩΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 20/06/2018 ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΛΟΙΟΥ ΙΙ
    ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
    ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΘΕΡΜΑΝΣΕΩΝ
    ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΥΛΙΚΩΝ
    ΔΕΝΔΡΟΚΟΜΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 21/06/2018 ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ
    ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ
    ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΨΥΞΗΣ - ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ
    ΑΡΧΕΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΟΤΩΝ

Ως ώρα έναρξης ορίζεται η 08:30 π.μ. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξετάσεων μέχρι τις 08.0 π.μ. Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες, εκτός από το μάθημα ειδικότητας: Αρχιτεκτονικό Σχέδιο, για το οποίο η διάρκεια εξέτασης είναι (4) ώρες.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ ΜΑΘΗΜΑ ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22/06/2017 ΑΓΓΛΙΚΑ 10.00 π.μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 23/06/2017 ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ 08.30 π.μ.
ΙΣΠΑΝΙΚΑ 15.30 μ. μ.
ΔΕΥΤΕΡΑ 25/06/2018 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ 08.30 π.μ
ΤΡΙΤΗ 26/06/2017 ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ 08.30 π.μ.
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/06/2017 ΓΑΛΛΙΚΑ 08.30 π.μ.
ΠΕΜΠΤΗ 28/06/2017 ΙΤΑΛΙΚΑ 08.30 π.μ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29/06/2017 ΑΡΜΟΝΙΑ 08.30 π.μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 30/06/2017 ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ 08.30 π.μ.

Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης:
μέχρι τις 08.00 π.μ. για το μάθημα με ώρα εξέτασης 08.30 π.μ.,
μέχρι τις 14.30 μ.μ. για το μάθημα με ώρα εξέτασης 15.00 μ.μ.

Η διάρκεια εξέτασης για τα μαθήματα των ξένων γλωσσών και της Αρμονίας είναι τρεις (3) ώρες, των Σχεδίων (Ελεύθερο και Γραμμικό) είναι έξι (6) ώρες και του ειδικού μαθήματος "Έλεγχος Μουσικών Ακουστικών Ικανοτήτων" είναι περίπου είκοσι (20) λεπτά.

Πηγή : www.minedu.gov.gr

Στοιχεία επικοινωνίας

Τηλ: 2310 558585
Fax: 2310 558586

info@omikron.edu.gr

Φιλίππου Φλώρου 62
Εύοσμος - Κορδελιό
Θεσσαλονίκη

Ωράριο λειτουργίας

Δευτέρα έως Παρασκευή

14:00 - 21:00

Ωράριο λειρουγίας

Social Media