Δωρεάν Επαναληπτικά Μαθήματα Εξετάσεων

Το Φροντιστήριο Όμικρον σας προσφέρει ΔΩΡΕΑΝ τη δυνατότητα παρακολούθησης επαναληπτικών μαθημάτων για τις εξετάσεις του σχολείου.

Για πληροφορίες και δήλωση ενδιαφέροντος μπορείτε να μας καλέσετε στο 2310 558585 καθημερινά απο τις 14:00 έως τις 21:00

Η έναρξη των μαθημάτων είναι στις 14 Μαΐου και αφορά μαθήματα γενικής παιδείας και προσανατολισμού (θετικού και ανθρωπιστικών).
Αναλυτικά:

• Έκθεση
  • Άλγεβρα Γενικής Παιδείας
  • Φυσική Γενικής Παιδείας
  • Αρχαία Γενικής Παιδείας
  • Χημεία Γενικής Παιδείας
  • Μαθηματικά Προσανατολισμού
  • Φυσική Προσανατολισμού
  • Αρχαία Προσανατολισμού (Γνωστό - Άγνωστο)

Κατα τη διάρκεια αυτών των μαθημάτων, θα λυθούν απορίες των μαθητών, θα δοθούν σημεία ιδιαίτερης σημασίας και κατευθυντήριες γραμμές για το διάβασμα που πρέπει να ακολουθήσουν τα παιδία.

Σε περίπτωση ελλειπών γνώσεων ή εμβάθυνσης στην ύλη, υπάρχει η δυνατότητα μαθήματος κατόπιν συνεννόησεως με τη Διεύθυνση.

Το πρόγραμμα των επαναληπτικών μαθημάτων αφορά περίπου 4 με 6 ώρες προετοιμασίας για κάθε εξεταζόμενο μάθημα και σε υπάρχοντα τμήματα.